Katalog eksponatów >> eksponat
NOWY ALBUM CZTERY PORY ROKU NA GARBOWSZCZYŹNIE
15.03.2016 13:26:08, aktualizacja: 2016-03-15 13:29:19

Zdjęcie Artykułu

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej podczas jubileuszowego spotkania (27 lutego) przygotowało promocję nowej (dziewiątej już książki), tym razem jest to albumu pt. „Cztery pory roku na Garbowszczyźnie”.

Pragniemy ukazać w nim wiele ciekawych miejsc na tle zmieniających się krajobrazów oraz przybliżyć gminę Garbów tym, którzy jej nie znają. Sądzimy również, że będzie on stanowił interesującą propozycję pamiątki z pobytu w tym pięknym zakątku Lubelszczyzny.

Zaprezentowany zbiór fotografii, został wybrany spośród setek, a może tysięcy zdjęć, jakie wykonaliśmy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Krajobrazy garbowskie, uchwycone obiektywem aparatu fotograficznego, są również tłem do krótkiego rysu historycznego, bogatego dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego oraz dnia dzisiejszego gminy.

Prezentując niniejsze wydawnictwo, chcieliśmy ukazać wyjątkowość ziemi garbowskiej o każdej porze roku. Choć trudno się zdecydować, która z nich jest najpiękniejsza.

Dla jednych jest to wiosna, kiedy pękają pierwsze pąki leszczyny i wierzby, a promienie słońca topią śnieg, ukazując wiosenne kwiaty, które tworzą barwne plamy w parkach.

Dla innych piękniejsze jest lato. Przyjemnie wtedy pospacerować wśród falujących łanów zbóż, przetykanych makami i błękitnymi chabrami. Można też upajać się zapachem kwitnących łąk i odpoczywać nad stawem, podziwiając pływające po wodzie białe łabędzie.

Również jesień – zachwyca paletą niepowtarzalnych barw w parkach, lessowych wąwozach i okolicznych lasach. Nieodłącznym obrazem są wtedy sejmiki i odloty ptaków oraz kobierce wielokolorowych liści pod drzewami.

Zima – choć mroźna i śnieżna, zmienia świat w baśniową krainę i chce się na nią patrzeć i podziwiać bez końca.

Z potrzeby zatrzymania tych ulotnych chwil – wychodzimy w plener z aparatem fotograficznym w dłoni.
W ten sposób powstawały nasze obrazy – wspomnienia, dokumentujące krajobrazy, zjawiska atmosferyczne i prawie nieuchwytną magię światła.

Wybrane zdjęcia utrwalają nie tylko piękno otaczającego nas świata, odnaleźć w nich też można architekturę oraz doroczną obrzędowość, która jest celebrowana podczas różnego rodzaju uroczystości gminnych i kościelnych.

Wierzymy, że zamieszczone fotografie dostarczą miłych wspomnień i estetycznych przeżyć. Mamy też nadzieję, że staną się impulsem do ochrony naszego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Album „Cztery pory roku na Garbowszczyznie” ukazuje się z okazji podwójnego jubileuszu 25-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Garbowskiej i 25 lat wydawania lokalnej gazety „Głos Garbowa”.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego wydania, w szczególności:

Urzędowi Gminy Garbów, Państwu Grażynie i Zbigniewowi Bickim

oraz Sympatykom TPZG

Halina i Stanisław Stępniakowie

Liczba wyświetleń: 4933
Powrót
Sonda
Czy podoba się Tobie nasza nowa strona internetowa?
Tak, bardzo
Raczej tak
Raczej średnio
Raczej nie
Nie, wcale
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2011 Multimedialna Izba Tradycji w Garbowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja duograph.pl